Miesięczne archiwum: sierpień 2020

Oprowadzanie po Gdańsku podopiecznych fundacji „Melodia serc”, 2 sierpnia 2020 r.

W niedzielę 2 sierpnia członkowie SGO „Pomorze” wzięli udział w akcji zorganizowanej przez fundację Melodia Serc z Torunia. Fundacja organizuje wycieczki dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzięki temu dzieciaki mogą poznać i zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Polsce, których bez wsparcia finansowego i organizacyjnego wolontariuszy Fundacji nie mogłyby odwiedzić.  

Okazuje się, że w naszej Grupie jest młoda osoba o wielkiej skromności i jeszcze większym sercu, która od lat współpracuje z toruńską fundacją, angażując swój czas i ofiarując ciężko zarobione pieniądze. Zuzia – dziękujemy Ci za to, że jesteś dla nas wszystkich przykładem jak można wykorzystać swój wolny czas aby dawać radość i serdeczność tym, którzy nie ze swojej winy mają ograniczone możliwości i widoki na przyszłość.

2 sierpnia nasz młoda sympatyczka zorganizowała dla grupy sześciorga dzieci z opiekunami zwiedzanie Gdańska.

Wycieczkowicze po spędzeniu soboty na rewskiej plaży już o 11:00 zaczęli, spacerując po mieście, poznawać gdańskie zabytki: pomnik Neptuna, Żuraw, statek „Sołdek”. Na koniec wycieczki dzieci zwiedziły Westerplatte, najbardziej interesując się wystawą w Wartowni nr 1. Przewodniczką i zaangażowaną przewodniczką grupy młodych turystów była niezmordowana Zuzia, którą wspomagał jak mógł zmordowany Stocho:-)

Liczymy na to, że nie była to ostatnia wspólna przygoda SGO „Pomorze” z podopiecznymi fundacji Melodia Serc.