Miesięczne archiwum: maj 2017

V Zlot Militarny Chełmno-Grubno, 18-21 maja 2017 r.

I znowu Chełmno:-) Między 18 a 21 maja 2017 r. odbył się tam V Zlot Militarny Chełmno-Grubno zorganizowany przez naszych niestrudzonych kolegów. Program Zlotu był ciekawy i każdy miłośnik militarno-motoryzacyjnych klimatów znalazł w nim coś dla siebie. Wszystko rozpoczęło się 18 maja, gdy zlotowicze zjechali się na teren Jeździeckiego Klubu Sportowego im. Pomorskiej Brygady Kawalerii w Grubnie. Oprócz zaplanowanych atrakcji w obozowisku czekały na nich stoiska handlowe (w tym militarne), przejażdżki pojazdami i konno, strzelanie z broni ASG i paintball.

W piątek 19 maja uczestnicy Zlotu ruszyli na wyprawę, która przebiegała następującą trasą: Chełmno-Świecie Zamek-Leosia most –Gródek-Wyrwa-Kozłowo most-Chełmno. Sobota była jeszcze  bogatsza w atrakcje. Najpierw odbyła się tradycyjna parada po mieście, w której uczestniczyła zarówno kawaleria, jak i pojazdy. Na Rynku w Chełmnie widzowie obejrzeli pokaz ułański oraz zgromadzone pojazdy i broń.

Po południu i wzmocnieniu się obiadem na znajomym czołgowisku w Bieńkówce, zlotowicze wyruszyli w rajd szlakiem Twierdzy Chełmno, podczas którego złożono kwiaty pod Pomnikiem Męczeństwa w Dorposzu upamiętniającym blisko tysiąc osób z ziemi chełmińskiej zabitych na początku drugiej wojny światowej. Na zakończenie Zlotu w niedzielę na VII Forcie Rybieniec w gminie Stolno odbyła się Pomorska Giełda Miłośników Broni i Militariów oraz Gala Broni Maszynowej.

Uczestnicy Zlotu zgodnie twierdzą, że była to bardzo udana impreza – pod każdym względem. Humory były tym lepsze, im większa była liczba utopionych w błocie maszyn:-)

 

Po raz kolejny gratulujemy koleżeństwu z Chełmna i nie możemy się doczekać, co jeszcze przygotujecie.

Organizatorzy:

Jeździecki Klub Sportowy im. Pomorskiej Brygady Kawalerii

Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”

Relacje prasowe:

http://chelmno.com.pl/2017/2017-05-21-v-zlot-militarny-chelmno-grubno-i-rajd-szlakiem-twierdzy-chelmno/

http://e-chelmno.pl/v-zlot-militarny-chelmno-grubno/

https://pl-pl.facebook.com/ZlotMilitarny/

Otwarcie czołgowiska w Bieńkówce koło Chełmna, 1-3 maja 2017 r.

   

Cóż można robić w długi majowy weekend w Chełmnie – „mieście zakochanych”? Oczywiście – najlepiej pojeździć na czołgu. Z tego założenia wyszli nasi koledzy: Gremol, Waran i Błażej, którzy w pocie czoła przygotowali w Bieńkówce koło Chełmna świetną imprezę militarną. W pracy dzielnie wspierały ich dziewczyny: Sylwia, Gusia, Natala, Mania, a nawet (pełnoletnie) dzieciaki: Agata i Sara. W kwestii cateringu nieoceniona była pomoc i doświadczenie Kędziora – nadwornego kucharza SGO:-) Dzięki ich pracy (i wielu innych osób) na licznie przybyłych gości czekały różnorodne atrakcje: wystawa pojazdów militarnych, armat i moździerzy, przejażdżki po poligonie, tor sprawnościowy z przeszkodami, paintball, pokazy strażackie, stoiska militarne. Na głodnych i zziębniętych (choć pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa dla organizatorów) czekało ognisko, grill i wojskowa grochówka. Prawdziwi twardziele mogli spać (i niektórzy spali:-) w przygotowanych wcześniej namiotach wojskowych.

Położona nad samą Wisłą Bieńkówka okazała się być idealnym miejscem do organizacji tego typu imprez plenerowych. Udanie zainaugurowane kilka dni temu czołgowisko ma mieć charakter całoroczny. Na pewno więc jeszcze nie raz spotkamy się tam przy ognisku i do tego samego zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dzięki chełmińska ekipo! Naprawdę dobra robota.

Relacje prasowe:

http://e-chelmno.pl/1-3-maja-majowkowe-imprezy-okolicznosciowe-o-charakterze-militarnym-w-czolgowisku/

http://e-chelmno.pl/majowka-z-cyklem-imprez-o-charakterze-militarnym-w-czolgowisku/

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/w-regionie-chelminskim-szykuje-sie-dlugi-weekend-obfity-w-imprezy,12031119/