Zdjęcia do filmu dokumentalnego „Orły”, 20 lutego 2021 r.

20 lutego 2021 r. młodzi członkowie Samodzielnej Grupy Odtworzeniowej „Pomorze” na zaproszenie Harcerskiej Grupy Filmowej „Dubel” z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zdjęciach do krótkometrażowego filmu „Orły”.

Pomysł realizacji filmu o żołnierzach wyklętych został wyszedł od harcerzy z różnych organizacji harcerskich, zrzeszonych w Harcerskiej Grupie Filmowej „Dubel”. Nasze Stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w tym projekcie: członek SGO Nikodem był koordynatorem grup rekonstrukcyjnych, wcielił się w rolę żołnierza podziemia antykomunistycznego, a inni członkowie i sympatycy naszej Grupy wypożyczyli sprzęt historyczny na plan filmowy (m.in. umundurowanie Armii Czerwonej, częściowe umundurowanie żołnierzy wyklętych, a także broń). Mieliśmy okazję współdziałać z innymi grupami rekonstrukcyjnymi. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę na planie, jak i po nim. Niezmiernie się cieszymy i liczymy na kolejne wspólne projekty historyczne z Harcerską Grupą Filmową „Dubel”, a także z innymi grupami rekonstrukcyjnymi.

Premiera filmu na kanale YouTube Harcerskiej Grupy Filmowej „Dubel” będzie miała miejsce 1 marca 2021 r. – w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=6qVMFUvjAlM&fbclid=IwAR3A63ZN7_zIzWseTQUAgjgq7r3zOR_7nIpdwDpV-X63tEFrGSpzZPU_ZXM

Autor relacji: Nikodem

Fot. Piotr Zet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *